Wydrukuj tę stronę
Trzecie zwycięstwo z rzędu, Płomień pokonany

W sobotnie przedpołudnie Kabel Kraków w meczu w ramach 14. kolejki grupy III krakowskiej klasy A wygrał przed własną publicznością z Płomieniem Kostrze 3:0 (2:0). Bramki dla drużyny trenera Bartłomieja Janeczka zdobyli Axel Rednau, Sebastian Bator oraz Marcin Białas. To trzecie zwycięstwo z rzędu "Kablarzy", którzy wydają się stabilizować formę na wysokim poziomie i zaczynają piąć się w górę stawki.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla Kabla, gdyż już w 15. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić kapitan Grzegorz Grzesiak, a jego miejsce na murawie zajął Norbert Kubacki. Na szczęście zejście z boiska lidera zespołu nie wpłynęło na całą drużynę, gdyż już po upływie kolejnych sześciu minut udało się objąć prowadzenie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Krupa, a do bramki głową skierował ją Axel Rednau, który przyzwyczaił nas już do tego, że jest nieuchwytny w polu karnym przy tym stałym fragmencie gry. Kolejną bramkę zobaczyliśmy dopiero tuż przed przerwą, gdy piłkę w środku pola wywalczył Robert Piwowarczyk, wypatrzył w polu karnym Sebastiana Batora, a ten z zimną krwią pokonał golkipera Płomienia dając Kablowi dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron inicjatywa pozostała po stronie Kabla, jednak długo nie oglądaliśmy bramek i utrzymywał się rezultat 2:0. Trzecie trafienie padło dopiero w 86. minucie, gdy Rednau dograł dokładną prostopadłą piłkę do Marcina Białasa, a ten strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie na 3:0, tym samym jak się później okazało ustalając końcowy wynik.

W meczu ostatniej jesiennej kolejki Kabel Kraków ponownie w roli gospodarza zagra w najbliższą niedzielę 8 listopada o godz. 14:00 ze Strzelcami Kraków. Dla "Kablarzy" nie będzie to jednak mecz kończący tegoroczną rywalizację, gdyż do rozegrania pozostało im także zaległe wyjazdowe spotkanie 12. kolejki z Krakusem Swoszowice, które odbędzie się 14 listopada o godz. 14:00.

Bramki dla Kabla: 1:0 Axel Rednau (asysta: Adrian Krupa), 2:0 Sebastian Bator (asysta: Robert Piwowarczyk), 3:0 Marcin Białas (asysta: Axel Rednau)

Skład Kabla: Suprun - Białas, Krupa, Pełka, Sołtys - Bator, Vasilenko (65' Zborowski) - Kłusek (75' Maj), Piwowarczyk (80' Kowalski), Grzesiak (15' Kubacki, 87' Wojtuś) - Rednau