Program szkolenia piłkarskiego KS Kabel

Program szkoleniowy Klubu Sportowego Kabel Kraków jest wielowarstwowym systemem, który zapewnia profesjonalne środowisko do treningu piłkarskiego dla młodych zawodników. Szkolenie jest realizowane w dwóch formalnie wydzielonych podmiotach, dzięki czemu na nasze treningi możemy zaprosić młodych zawodników na wszystkich poziomach, od początkującego do zaawansowanego.

05Program składa się z pięciu poziomów, które tworzą naszą piramidę szkoleniową. Na jej podstawie znajdują się nasze projekty na poziomie "grassroots", a więc otwarte dla wszystkich, rekreacyjne zajęcia związane z piłką nożną, takie jak: Szkółka Piłkarska KS Kabel, Przedszkole Piłkarskie Akademii Diament oraz Półkolonie Piłkarskie. Pierwszy z wymienionych projektów realizowany jest w ramach Programu Certyfikacji PZPN, gdzie nasz klub posiada złotą gwiazdkę.

04Kolejny poziom to swoisty łącznik między poziomem "grassroots", a naszą profesjonalną Akademią Piłkarską KS Kabel. Centrum Talentu to dodatkowe treningi piłkarskie skierowane do najbardziej uzdolnionych zawodników z innych klubów, wsparcie i doradztwo dla ich rodziców, ale przede wszystkim wyjątkowe środowisko wspierające treningi w macierzystym klubie. Dodatkowo Centrum Talentu stanowi też platformę rekrutacyjną dając zawodnikom szansę dołączenia do drużyn w naszej Akademii.

03Następny poziom naszej piramidy szkoleniowej to Akademia Piłkarska KS Kabel oznaczona złotą gwiazdką Programu Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, a więc najwyższym dostępnym oznaczeniem. Nasza akademia jest jedną z pięciu krakowskich akademii, które spełniają najwyższe standardy szkolenia piłkarskiego. Akademia szkoli zawodników w kategoriach wiekowych od U-7 do U-13. Szkolenie w Akademii realizowane jest przez Klub Sportowy Kabel Kraków Sp. z o.o.

02Drużyna U-15 jest kolejnym poziomem naszej piramidy szkoleniowej i jest ona bezpośrednim przedsionkiem do drużyny seniorów naszego klubu. Do drużyny naszych trampkarzy trafiają zarówno wychowankowie akademii KS Kabel jak i wyróżniający się zawodnicy z innych klubów.

01Szczyt naszej piramidy to drużyna seniorów, w której nacisk kładziony jest na stworzenie optymalnych warunków dla młodych zawodników do wprowadzenia ich w świat dorosłej piłki i przygotowanie ich do wyzwań stawianych przez futbol profesjonalny.