Program szkolenia piłkarskiego KS Kabel

Program szkoleniowy Klubu Sportowego Kabel Kraków jest wielowarstwowym systemem, który zapewnia profesjonalne środowisko do treningu piłkarskiego dla młodych zawodników. Na nasze treningi zapraszamy młodych zawodników na wszystkich poziomach, od początkującego do zaawansowanego.

05Nasz program składa się z pięciu poziomów, które tworzą naszą piramidę szkoleniową. Na jej podstawie znajdują się nasze projekty na poziomie "grassroots", a więc otwarte dla wszystkich, rekreacyjne zajęcia związane z piłką nożną, takie jak: Przedszkole Piłkarskie Akademii Diament, Szkółka Piłkarska KS Kabel oraz Półkolonie Piłkarskie.

04Kolejny poziom to swoisty łącznik między poziomem "grassroots", a naszą profesjonalną Akademią Piłkarską KS Kabel. Centrum Talentu to dodatkowe treningi piłkarskie skierowane do najbardziej uzdolnionych zawodników z innych klubów, wsparcie i doradztwo dla ich rodziców, ale przede wszystkim wyjątkowe środowisko wspierające treningi w macierzystym klubie. Dodatkowo Centrum Talentu stanowi też platformę rekrutacyjną dając zawodnikom szansę dołączenia do drużyn w naszej akademii.

03Następny poziom naszej piramidy szkoleniowej to Akademia Piłkarska KS Kabel oznaczona złotą gwiazdką systemu certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, a więc najwyższym dostępnym oznaczeniem. Nasza akademia jest jedną z pięciu krakowskich akademii, które spełniają najwyższe standardy szkolenia piłkarskiego. Akademia szkoli zawodników w kategoriach wiekowych od U-8 do U-13.

02Drużyna U-15 jest kolejnym poziomem naszej piramidy szkoleniowej i jest ona bezpośrednim przedsionkiem do drużyny seniorów naszego klubu. Do drużyny naszych trampkarzy trafiają zarówno wychowankowie akademii KS Kabel jak i wyróżniający się zawodnicy z innych klubów.

01Szczyt naszej piramidy to drużyna seniorów, w której nacisk kładziony jest na stworzenie optymalnych warunków dla młodych zawodników do wprowadzenia ich w świat dorosłej piłki i przygotowanie ich do wyzwań stawianych przez futbol profesjonalny.