person_outline
search
Młodziki zwycięskie w starciu z Nadwiślanem

W sobotę drużyna młodzików rozegrała drugie spotkanie ligowe tego sezonu i wygrała 4:1 (1:0) z Nadwiślanem Kraków. Po pierwszej wyrównanej połowie meczu w drugiej, a zwłaszcza w ostatnim kwadransie, młodzi "Kablarze" zdominowali przeciwnika i odnieśli zdecydowane zwycięstwo.

Początkowo mecz toczył się w spokojnej atmosferze i długo nie oglądaliśmy bramek, jednak delikatna przewaga była po stronie zespołu trenera Bartłomieja Janeczka. Prowadzenie udało się objąć na trzy minuty przed przerwą, gdy na bramkę uderzył Rafał Oczkowicz, piłkę zablokował jeden z zawodników Nadwiślana, dopadł do niej Dawid Broniewski, który mocnym strzałem dał premierową bramkę dla Kabla w tym spotkaniu. Po zmianie stron Nadwiślanowi udało się doprowadzić do wyrównania, gdy po indywidualnej akcji jednego z zawodników ten dograł futbolówkę do współpartnera w taki sposób, że miał przed sobą tylko naszego golkipera, Oskara Domanusa, który nie miał szans przy mocnym strzale Władysława Kovalskiego. Kabel mimo straty gola dalej dążył do zwycięstwa i w końcu te starania przyniosły efekty w postaci goli. W 48. minucie meczu piłkę do rzutu rożnego ustawił Aleksander Stelmach i dośrodkował w pole karne w taki sposób, że tam niefortunnie interweniował jeden z obrońców Nadwiślana, a futbolówka wpadła do siatki. Wspomniany Stelmach i jego świetne stałe fragmenty gry dały o sobie znać ponownie już minutę później, gdy z rzutu rożnego dośrodkował wprost na głowę Oczkowicza, który nie miał najmniejszych problemów z podwyższeniem prowadzenia na 3:1. Wynik ustalił w 52. minucie Mikołaj Zimnicki, który wykorzystał świetne dogranie wzdłuż bramki od Dawida Broniewskiego.

Kolejne spotkanie drużyna młodzików Kabla rozegra już w najbliższą sobotę 19 września o godz. 10:00, a w meczu wyjazdowym rywalem będzie Borek II Kraków, który jak dotychczas przegrał dwa mecze.

Bramki dla Kabla: 1:0 Dawid Broniewski, 2:1 Aleksander Stelmach, 3:1 Rafał Oczkowicz (asysta: Aleksander Stelmach), 4:1 Mikołaj Zimnicki (asysta: Dawid Broniewski)

Skład Kabla: Domanus - Dyląg, Szafran, Koźmik, Broniewski, Majewski, Stelmach, Zapała, Oczkowicz oraz Mrzygłód, Kusiak, Zimnicki, Kowalczyk, Pacuła