person_outline
search
Seniorzy budzą się z zimowego snu

Seniorzy budzą się z zimowego snu

KS Kabel Kraków wznawia treningi 16 stycznia i tym samym rozpoczyna sezon przygotowawczy pod nadchodzącą rundę wiosenną. Podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka mają już przygotowany plan treningów, jak również harmonogram gier kontrolnych.

KS Kabel Kraków zakończył rundę jesienną na 10. miejscu w ligowej tabeli w Klasie Okręgowej, grupie: Kraków II. Przed sezonem zdawano sobie jednak sprawę, że podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka dysponują mało doświadczoną, jak na standardy krakowskiej klasy okręgowej kadrą. Jednakże sam początek rozgrywek w wykonaniu Kablarzy był obiecujący. Byli w stanie wysoko wygrywać z bardziej doświadczonymi zespołami, potem jednak złapali zadyszkę i widać było spadek formy zespołu, który zbiegł się w trudnym terminarzem. W dwóch ostatnich meczach z Kaszowianką i Partyzantem Dojazdów, Kabel zagrał już na swojej optymalnej intensywności i w obu meczach był blisko osiągnięcia korzystnego rezultatu. Niestety zabrakło do tego, by zapunktować i przezimować na wyższym miejscu w tabeli.

Kablarze do treningów wracają 16 stycznia i będą przygotowywać się trenując trzy razy w tygodniu, korzystając z obiektów przy ul. Parkowej oraz pobliskiej infrastruktury. Pierwszy tydzień zamkną testami motorycznymi, które ocenią w jakiej formie fizycznej znajdują się zawodnicy, wracający po przerwie noworocznej. Kolejno drużynę czeka osiem gier sparingowych, w których będą pracować nad zgraniem oraz elementami taktyczno - technicznymi, które szwankowały w pierwszej rundzie obecnego sezonu.

Zapytaliśmy zatem trenera Bartłomieja Janeczka, jak według niego rysuje się runda wiosenna: - "Najważniejsze będzie uniknięcie urazów i zbudowanie optymalnej formy na rundę wiosenną. Jeśli chodzi o sprawy kadrowe to można się spodziewać kilku zmian, jednak na ten moment trudno coś więcej powiedzieć w tym temacie. Sądzę, że jeśli utrzymamy kadrę z rundy jesiennej to po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym będziemy w stanie zrealizować postawione cele. Mamy młody i perspektywiczny zespół, więc czas powinien działać na naszą korzyść

Przed sezonem nie stawialiśmy sobie celu wynikowego, wychodząc z założenia, że koncentrujemy się na przebudowie drużyny, a cel wynikowy określi się sam po rundzie jesiennej. Zgodnie z przewidywaniami liga w aktualnym sezonie jest bardziej wyrównana niż poprzednio i szczególnie na dole tabeli każdy z każdym może wygrać. Musimy patrzeć na siebie, wierzyć w swoją pracę i długofalowy plan, który sobie wyznaczyliśmy. Chcemy kontynuować proces przebudowy zespołu, który zapoczątkowaliśmy na początku sezonu, a wynikowo utrzymać się w okręgówce, zajmując możliwie jak najwyższą lokatę". 

Harmonogram Gier Kontrolnych Zima 2024:

28.01.24 - Sokół Kocmyrzów (V)

4.02.24 - Cracovia U-17 (CLJ)

10.02.24 - Błękitni Modlnica (V)

17/18.02.24 - Garbarnia II (V)

24.02.24 - Orzeł Bębło (KO)

3.03.24 - KS Wróblowianka (KO)

9/10.03.24 - Czarni Staniątki (A)

16/17.03.24 - Sportowiec Modlniczka (A)