person_outline
search
Remis na inaugurację rundy wiosennej

KS Kabel Kraków zremisował 1:1 na wyjeździe z Cedronką Wola Radziszowska w swoim pierwszym ligowym meczu po wznowieniu rozgrywek. Podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka do przerwy zasłużenie prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie nie zdołali utrzymać przewagi i ostatecznie musieli zadowolić się zdobyciem jednego punktu.

Pierwszą dobrą akcję drużyna „Kablarzy” skonstruowała już w 3. minucie, gdy po podaniu Bartłomieja Cichockiego na drybling zdecydował się Konrad Wieczorek, a następnie oddał strzał z linii pola karnego. Próba okazała się jednak zbyt słaba. Niedługo później po rajdzie lewą stroną Wieczorek podał do Sebastiana Batora, a ten uderzył celnie, ale zbyt słabo i w środek bramki, przez bramkarz gospodarzy nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Z każdą minutą zespół Kabla rozpędzał się coraz bardziej i wydawało się, że już lada chwila musi paść pierwszy gol. Miejscowi przetrwali jednak trudny czas, a mecz stał się bardziej wyrównany. W 22. minucie jeden z graczy zespołu gospodarzy potężnie uderzył z rzutu wolnego, ale minimalnie chybił. W 31. minucie skuteczni byli za to „Kablarze”. Dośrodkowana z prawej strony piłka trafiła do Jakuba Wąsika, a ten podał ją do Wieczorka, który obrócił się w stronę bramki, wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza gospodarzy, trafiając tuż przy prawym słupku. W ostatnich minutach pierwszej części to podopieczni trenera Janeczka uzyskali przewagę i dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Zagrożenie stwarzali głównie po rzutach wolnych, ale tym razem bez powodzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść drużyny Kabla.

Początek drugiej połowy był okresem, w którym żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać wyraźnej przewagi. W 58. minucie atak skonstruowali miejscowi, a Jakub Wąsik sfaulował w polu karnym jednego z rywali. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i Cedronka dość niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. Błyskawicznie odpowiedzieć mógł Bator, ale uderzył zbyt słabo. Na ostatnie pół godziny Bartłomieja Cicheckiego zastąpił Bartłomiej Hankus i już chwilę po wejściu na boisko mógł zdobyć gola, ale jego strzał także był za lekki. W 67. minucie piłkę przejął Sebastian Bator i pobiegł w stronę bramki rywali, chciał podać do Axela Rednaua, ale został zablokowany. Uderzył jeszcze w stronę bramki z trudnej pozycji, ale bez powodzenia. W ostatnich minutach spotkania obie drużyny zaryzykowały i gra stała się bardziej otwarta, ale żadna z nich nie zdołała zdobyć gola. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, co z perspektywy zespołu trenera Janeczka z pewnością pozostawia spory niedosyt.

KS Kabel po rozegraniu wszystkich meczów 21. kolejki zajmuje nadal piąte miejsce w grupie A-klasy, ale strata do lidera, Pogoni Skotniki, wzrosła teraz do jedenastu punktów. Cedronka zajmuje ósme miejsce. Kolejnym rywalem „Kablarzy” będzie Gajowianka Gaj. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 1 maja o 11:00 na boisku przy ul. Parkowej 12a.

Cerdronka Wola Radziszowska – KS Kabel Kraków 1:1 (0:1)

Bramka dla Kabla: 30’ 1:0 Konrad Wieczorek

Skład Kabla: Mateusz Małek – Dawid Rosikoń, Jakub Maj, Jan Pieczarkowski, Ilia Vasylenko (78' Damian Kodyra) – Robert Piwowarczyk (40’ Axel Rednau), Konrad Wieczorek, Marcin Białas Jakub Wąsik (68’ Piotr Golonka) – Bartłomiej Cichecki (60’ Bartłomiej Hankus), Sebastian Bator.