person_outline
search
U12 (D1) skromnie pokonuje Grębałowiankę

U12 (D1) skromnie pokonuje Grębałowiankę

Zazwyczaj w deszczu gra toczy się trochę inaczej niż przy pięknym słońcu. Angielska pogoda wymaga od zawodników więcej sił i dokładnie tak było w spotkaniu Kabla z Grębałowianką. Dopiero na samym końcu udało się otworzyć (i jednocześnie zamknąć) wynik meczu.

W pierwszej akcji Kabel skutecznie założył pressing i odebrał piłkę, przy okazji oddając celny strzał na bramkę. Bardzo szybko przyjezdni otrzymali pierwsze ostrzeżenie od zespołu trenera Kamila Norka: łatwo nie będzie. Następnie Kablarze zabrali się za wykonywanie stałych fragmentów gry, które również mogły powodować zaskoczenie w szeregach rywali. Grębałowianka cierpliwie czekała na swój moment i pozwalała Kablowi budować grę. Ataki konstruowane przez Kablarzy nie były złe - spokojna wymiana piłki, przyspieszenie, szybsze zagranie - jednak brakowało w nich pewnego elementu szaleństwa, czegoś, co pomogłoby przełamać linię defensywy rywala na dobre. Brakowało po prostu bramki, która otworzyłaby spotkanie i sprawiła, że Grębałowianka, zamiast bronić się na własnej połowie, musiałaby zacząć opuszczać ją coraz większą liczbą zawodników. Kablowi nawet udało zdobyć się gola, którego jednak nie uznał sędzia, dopatrując się spalonego (choć w powtórce wyraźnie widać, że zawodnik Grębałowianki łamie linię). Być może nawet Kabel na moment stracił wiarę w to, że uda się zdobyć bramkową przewagę, jednak to odczucie towarzyszyło chłopakom jedynie do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie nie zmieniła się pogoda (nadal padał deszcz, nadal było mokro, grząsko i ślisko), jednak zmieniło się podejście zawodników obu drużyn. Grębałowianka odżyła i mocno naciskała na Kabel, który starał się odpowiadać tym samym. Mecz nabrał tempa, zawodnicy nowych sił, a zmęczenie jakby znikło z ich organizmów. Wszystko zmieniło się w 59 minucie, a nawet jeśli nie wszystko, to na pewno zmienił się wynik meczu. Kabel odebrał piłkę w środku pola i podaniami przedostał się pod bramkę Grębałowianki. Prostopadłe zagranie Nikodema Gocha wykorzystał Tomasz Białek i strzelił jedyną bramkę w tym spotkaniu. Parę minut później arbiter zakończył mecz.

Kabel 1:0 Grębałowianka

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Jan Baran, Aleksander Jacher, Teodor Kotuszko, Michał Malisiewicz, Bartosz Wójcik, Tomasz Białek, Jakub Tybuszewski, Szymon Tylek (kapitan) oraz Igor Szymik, Nikodem Goch, Larry Njako, Franciszek Jeż i Illya Yakubov.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2023 i obowiązuje do końca 2023 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/