person_outline
search
Sztab szkoleniowy

Sztab szkoleniowy

Trenerzy koordynatorzy

Bartłomiej Janeczek

Koordynator ds. Szkolenia U14-U19

 

Edukacja
Absolwent studiów inżynierskich na wydziale nauk ścisłych i przyrodniczych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz studiów magisterskich na Uniwersyecie Jagiellońskim - kierunek „Zarządzanie w turystyce i w sporcie". Ukończył studia podyplomowe „Systemy Logistyczne Przedsiębiorstw" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestnik studiów w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu na kierunku „Analityk gry sportowej". Od 2018 roku posiada licencję trenerską UEFA A.

 

Doświadczenie
Jako trener, swoją pierwszą samodzielną pracę rozpoczął w klubie LUKS Zalipie, prowadząc zespół seniorów. Później odpowiadał za szkolenie w Miejsko-Gminnej Akademii Sportu w Radłowie oraz współpracował z klubami jako analityk. Od sezonu 2017/2018 prowadził pierwszy zespół JKS Jadowniczanka Jadowniki w klasie okręgowej. Od momentu reaktywacji klubu w 2018 roku odpowiada za prowadzenie pierwszego zespołu KS Kabel Kraków oraz za najstarsze roczniki w Akademii. Jako zawodnik szkolił się w Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Następnie występował w II drużynie tego klubu oraz w zespołach Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska i LUKS Radłovia Radłów na poziomie V i VI ligi.


Hubert Grabias

Koordynator ds. Szkolenia U7-U13

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Wychowanie Fizyczne. Podczas studiów ukończył również państwowy kurs trenera II klasy. Obecnie posiada licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Swoją pierwszą pracą trenerską zaczął w PKS „Porta” Kraków, prowadząc grupy młodzieżowe oraz zespół seniorów. Następnie przez kilka sezonów związany był z PKS Jadwiga Kraków, gdzie prowadził grupy dziecięce oraz młodzieżowe. Przez kilka lat pracował w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od sierpnia 2016 roku rozpoczął pracę w strukturach klubu. Jako zawodnik występował w barwach KS Wieczysta Kraków.


Łukasz Bekier

Wicekoordynator ds. Szkolenia U7-U13

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Posiada licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Jako trener pierwszą pracę rozpoczął w latach 2015-2017. W tym okresie prowadził treningi w Brazilian Soccer Schools. W latach 2015-2016 był nauczycielem wychowania fizycznego w ZSHE im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku. Obecnie spełnia się jako szkoleniowiec w Akademii KS Kabel oraz asystent trenera pierwszego zespołu KS Kabel.


Trenerzy

Sławomir Król

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie gdzie uzyskał tytuł magistra w zakresie wychowania fizycznego na specjalności trenerskiej. Posiada państwowy dyplom trenera I klasy oraz licencję trenerską UEFA A.

Doświadczenie
Podczas swojej bogatej kariery pracował w takich klubach jak: Hutnik Kraków, Cracovia, Garbarnia Kraków, Podgórze Kraków, Dąbski Kraków, Wanda Nowa Huta, Grębałowianka Kraków, Nadwiślan Kraków, Skawinka Skawina, Partyzant Dojazdów, LKS Osiek, Bibiczanka Bibice czy Sportowiec Modlniczka. Jest wychowankiem Wisły Sandomierz, a w latach 1976-2012 również czynny zawodnik takich klubów jak: rezerwowa drużyna Cracovii, Nadwiślan Kraków, Wanda Kraków, Grębałowianka Kraków, Podgórze Kraków, Grzegórzecki Kraków, Dąbski Kraków, Polonia Kraków, LKS Osiek. Przez lata pracy zdobył doświadczenie w pracy z dziećmi, jak i seniorami. Oprócz piłki nożnej specjalizuje się również w treningu karate.


Marcin Gagat

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Aktualnie posiada licencję UEFA A.

Doświadczenie
Pracę trenerską rozpoczął w 2018 w TS Węgrzce, gdzie prowadził drużyny skrzatów, żaków i młodzików. W późniejszym okresie zdobywał doświadczenie trenerskie w Akademii Mistrzów Cracovia oraz w Grębałowiance Kraków. Pracę szkoleniowca łączy z czynną grą w piłkę na poziomie klasy okręgowej oraz z pracą nauczyciela wychowania fizycznego w szkole podstawowej, gdzie prowadzi zajęcia z klasą piłkarską. Pracę w strukturach KS Kabel rozpoczął w sierpniu 2021.


Kamil Norek

Edukacja
Posiada licencję trenerską UEFA B, kurs ukończył w Katowicach w Śląskim Związku Piłki Nożnej.

Doświadczenie
Jako trener ma spore doświadczenie w prowadzeniu treningów dzieci. Na początku kariery trenerskiej pracował z żakami i orlikami w klubie Karol Wadowice, z trampkarzami w zespole Korony Skawinki oraz ze skrzatami w Akademii Diament. Odbył staże trenerskie w ekstraklasowych klubach - Wiśle Kraków oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała. Pracę w Akademii KS Kabel rozpoczął we wrześniu 2020 roku.  


 Bartłomiej Zasadni

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku wychowanie fizycznego - tytuł magister. Ukończył szkolenia z metodologii Coerver Coaching, posiada licencję o stopniu Coerver Football Coach. Absolwent studiów podyplomowych „Rozumienie Gry” w Warszawie organizowanych przez portal „Ekstra Trener”. Od 2019 roku posiada licencję trenerską PZPN UEFA B.

Doświadczenie
Pracę jako trener rozpoczął w 2016 roku w Akademii Sportu Progres w Krakowie. Pracował z grupami skrzat, żak, orlik do 2020 roku. Następnie w obrębie tych kategoriach wiekowych szkolił najmłodszych w Szkółce Piłkarskiej Podgórze, Wiślackiej Szkole Futbolu oraz Akademii Wisły Kraków. Od 2016 r. do teraz pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr. 88 w Krakowie. Od 2021 roku do teraz koordynator metodologii Coerver Coaching w województwie Małopolskim, prowadzi zajęcia doszkalające w Strefie Futbolu Podgórze w Krakowie.


Damian Szydłowski

Edukacja
Posiada licencję trenerską UEFA B.

Doświadczenie
W procesie nauczania piłki nożnej odnalazł się 6 lat temu. Prowadził drużyny żaków i orlików w klubie MOSiR Bochnia w latach 2018-2022. Równolegle pracował z bramkarzami MOSiRu oraz BKS Bochnia. Do 2021 roku łączył obowiązki trenera i zawodnika, reprezentując barwy Bocheńskiego Klubu Sportowego (wówczas IV liga). Ukończył staż w Benfice oraz brał udział w licznych konferencjach w Portugalii, dotyczących metodologii pracy z dziećmi. W strukturach Akademii KS Kabel od sierpnia 2022 roku.


Magdalena Cieślik

Edukacja
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Studia ukończyła na specjalizacji Trener personalny (I stopień) oraz Trener przygotowania fizycznego w sporcie (II stopień). Posiada licencję trenerską UEFA B.

Doświadczenie
Pierwsze doświadczenia w pracy trenerskiej zdobyła podczas stażów w Pogoni Kraków oraz w Hutniku Kraków. Następnie rozpoczęła pracę w Akademii Mistrzów Cracovia. W strukturach KS Kabel znalazła się w 2021 roku. Obecnie jest  trenerką w Akademii KS Kabel oraz SP Podgórze Kraków. Jako czynna zawodniczka występuje w II-ligowej drużynie kobiecej KS Podgórze Kraków. Jest także nauczycielem wychowania fizycznego w szkole ponadpodstawowej.


Tomasz Kotul

Edukacja
Posiada licencję trenerską UEFA B.

Doświadczenie
Jako junior dumnie reprezentował barwy w Tuchovii Tuchów. Pierwsze trenerskie szlify zdobywał w Polonii Kraków, pracując z najmłodszymi adeptami piłki nożnej. Jednocześnie odpowiadał za trening ogólnorozwojowy swoich podopiecznych. W strukturach Akademii KS Kabel od lipca 2021 roku.


Dorian Fijak

Edukacja
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada licencje trenerską UEFA A zdobytą podczas kursu w Małopolskim Związku Piłki Nożnej.

Doświadczenie
Od 2014 roku prowadził jako trener koordynator oddziały szkółki piłkarskiej Football Academy w Krakowie oraz Brzesku koncentrując się na szkoleniu w kategoriach skrzat, żak oraz orlik. Uczestnik szkoleń wewnętrznych szkółki oraz staży trenerskich w krakowskich klubach piłkarskich.


Patryk Masternak

Edukacja
Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Kurs trenerski Grassroots C organizowany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej ukończył w 2020 roku.

Doświadczenie
Pierwszą pracę jako trener podjął w Akademii KS Kabel w 2020 i od tego czasu zdobywa doświadczenie w pracy z dziećmi w roli trenera asystenta. Oprócz pracy trenerskiej zajmuje się w klubie prowadzeniem sklepu internetowego, tworzeniem klubowych grafik na potrzeby social mediów oraz strony www.


Mateusz Kowalski

Edukacja
Ukończył studia magisterskie na kierunku Wychowanie Fizyczne (AWF Kraków). Kurs trenerski UEFA Grassroots C zakończył w maju 2022 roku.


Doświadczenie
Aktualnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole ponadpodstawowej oraz jest czynnym zawodnikiem zespołu seniorów Jutrzenki Giebułtów. Wcześniej praktycznie od dziecka był związany z klubem z rodzinnego miasta Polonią Przemyśl.


Sonia Jurka

Edukacja
Studentka II stopnia Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku - Wychowanie Fizyczne. Posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C.

Doświadczenie
Swoje pierwsze doświadczenie trenerskie zdobywała na stażu w Akademii Piłkarskiej Hutnik Kraków, w której aktualnie pod jej szyldem prowadzi zajęcia piłkarsko-sportowe w oddziałach szkolnych i przeszkolnych. Długoletnia zawodniczka występująca na trawiastych boiskach, aktualnie występuje na hali w barwach Ampuls Słomniczanka Słomniki.


Marcin Szczudło

Edukacja
Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ukończył zarządzanie i uzyskał tytuł magistra akademii WSB w Krakowie. Posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C.

Doświadczenie
Swoje pierwsze doświadczenia trenerskie zdobywał w Polonii Kraków. Pracuje jako specjalista ds. marketingu. Swoją w pracę w akademii KS Kabel rozpoczął w 2023 roku.


Ernest Stępień

Edukacja
Student Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończył kurs trenerski i posiada licencję UEFA Grassroots C.

Doświadczenie
Swoje pierwsze doświadczenia trenerskie zdobywał na stażu w Piłkarskiej Akademii Skarżyskiej PAS w Skarżysko-Kamiennej.


Roland KmiecikEdukacja
Ukończył Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Trzcinicy. Posiada licencję UEFA Grassroots C.

Doświadczenie 
Pracę szkoleniowca zaczął w 2021 roku w TS Sparta Świątniki Górne, prowadząc treningi bramkarzy oraz zespoły skrzatów, żaków i orlików. W wieku 17 lat zadebiutował na poziomie IV ligi w drużynie Czarnych Jasło.


Arkadiusz SpyrkaEdukacja
Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C.

Doświadczenie
Jako trener pierwsze kroki stawiał w 2016-2020 w drużynie LKS Piast Wołowice pracując z grupami młodzieżowymi. W latach 2020- 2022 trener w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Aktualnie pracuje jako trener personalny, trener przygotowania motorycznego oraz trener asystent w grupach młodzieżowych KS Kabel Kraków.


Filip NowickiEdukacja
Absolwent Wydziału Nauk Społecznych UPJPII w Krakowie. Licencja trenerska Grassroots C wydana przez Małopolski Związek Piłki Nożnej, kurs w Podokręgu Wielickim.

Doświadczenie 
Były zawodnik LKS Czarnochowice, asystent trenera w grupach młodzieżowych tego klubu. Analityk taktyczny - TVP Sport, Sport.pl, Ekstrastats.pl.


Trener bramkarzy

Grzegorz FundamentEdukacja
Absolwent LO Mistrzostwa Sportowego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Sportu we Wrocławiu, którą ukończył na kierunku Zarządzanie organizacją sportową. Posiada licencję UEFA Grassroots C.

Doświadczenie 
Pierwsze bramkarskie kroki stawiał w Wieczystej Kraków. Następnie występował na poziomie IV i III ligi w zespołach Hutnika Kraków, GKS Drwinia czy Clepardii Kraków. Od 2019 roku współpracuje z Krakowską Szkołą Bramkarzy oraz Mobilną Akademią Bramkarską. Jako trener bramkarzy pracował w pierwszej drużynie BKS Bochnia na poziomie IV ligi. W klubie Okocimski Brzesko odpowiadał za pracę z bramkarzami w kategoriach od U9-U17 oraz w pierwszej drużynie (IV liga). Obowiązki koordynatora pionu szkolenia bramkarzy U10-U14 w Akademii KS Kabel przejął w 2021 roku. Obecnie występuje w pierwszej drużynie KS Kabel oraz prowadzi treningi i analizy gry bramkarzy Akademii KS Kabel.


Trenerzy przygotowania motorycznego

Konrad Wieczorek

Edukacja
Urodzony w Dąbrowie Tarnowskiej. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

Doświadczenie
W przeszłości zawodnik Cracovii, I-ligowego Okocimskiego Brzesko a także młodzieżowy reprezentant Polski. Aktualnie trener przygotowania atletycznego (ukończył miedzy innymi NCSC1) i współwłaściciel studia treningowego Goodmoves w Krakowie, gdzie na co dzień pracuje z zawodnikami Ekstraklasy. W Kablu zajmuje się przygotowaniem motorycznym zawodników zespołu U17.

 

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/