person_outline
search
FAQ

FAQ

Czym jest Akademia KS Kabel?

Akademia KS Kabel to profesjonalny projekt szkolenia piłkarskiego skierowany do uzdolnionych młodych piłkarzy z Krakowa i okolic, który ma na celu stworzenie zawodnikom jak najlepszych warunków do rozwijania ich umiejętności, tak żeby w przyszłości byli przygotowani do rywalizacji na poziomie profesjonalnym.


Czym Akademia KS Kabel różni się od innych projektów szkoleniowych?

Inaczej niż w większości klubów szkolących dzieci i młodzież, w Akademii KS Kabel jesteśmy w pełni skupieni na naszym długoterminowym głównym celu, którym jest rozwijanie umiejętności naszych zawodników, nawet jeżeli w krótkim terminie oznacza to poniesienie porażki w meczu ligowym czy brak zwycięstwa w lokalnym turnieju. Nad niewiele znaczące sukcesy w sporcie dziecięcym czy młodzieżowym, przedkładamy cierpliwą i systematyczną pracę u podstaw, której wymierne efekty przyjdą w terminie późniejszym i będą efektem wykonanej pracy, a nie celem samym w sobie.


W jakim wieku przyjmujecie zawodników do Akademii?

W sezonie 2023/24 do Akademii KS Kabel przyjmujemy dzieci urodzone w latach: 2007 - 2017.


Ile wynosi opłata za treningi w Akademii KS Kabel?

Miesięczne czesne za uczestnictwo w zajęciach Akademii KS Kabel uzależnione jest od liczby treningów w tygodniu. Opłata w przypadku grup ćwiczących 2 razy w tygodniu wynosi 160 zł, zawodnicy grup trenujących 3 razy w tygodniu wpłacają 200 zł, natomiast w grupach najstarszych, ćwiczących 4 razy w tygodniu, obowiązuje czesne w wysokości 230 zł. Opłata ma formę zryczałtowaną, a więc nie jest uzależniona od liczby obecności dziecka na treningach oraz liczby treningów w danym miesiącu. Opłaty obowiązują przez 11 miesięcy w roku w tej samej wysokości. Wyjątkiem jest lipiec, w którym trwa przerwa wakacyjna i treningi się nie odbywają. Rodzeństwa objęte są 10-procentowym rabatem. Natomiast jednorazowa opłata wpisowa do Akademii wynosi 200 zł. W ramach tej opłaty zawodnik otrzymuje dwa komplety klubowych strojów (treningowy oraz meczowy).


Czy istnieje możliwość zwolnienia z opłat w Akademii KS Kabel?

Klub prowadzi program stypendialny, w ramach którego z opłat zwalniani są wybrani zawodnicy. Warunkiem uzyskania zwolnienia z opłat jest ponadprzeciętne zaangażowanie w proces szkoleniowy lub udokumentowana trudna sytuacja rodzinna, lub finansowa zawodnika.


Gdzie odbywają się treningi?

Głównym ośrodkiem treningowym gdzie swoje treningi odbywają drużyny Akademii KS Kabel, jest Centrum Sportu Parkowa zlokalizowane w Krakowie przy ul. Parkowej 12a. Odbywa się tam zdecydowana większość treningów przez cały sezon. W okresie zimowym korzystamy też z boisk KS Nadwiślan (ul. Koletek 20) oraz KS Podgórze (ul. Dekerta 21).


Jak wygląda harmonogram sezonu?

Sezon rozpoczynamy z początkiem sierpnia i trwa on do końca czerwca. W czasie sezonu występują dwie dłuższe przerwy od treningów: przerwa świąteczno-noworoczna oraz ferie zimowe, w czasie których treningi odbywają się przez 50% czasu ich trwania.


Jak dużo trenują i grają drużyny Akademii KS Kabel?

Liczba treningów i meczów naszych drużyn uzależniona jest o kategorii wiekowej drużyny. Grupy starsze rozgrywają minimum 3 mecze na 4 tygodnie i ćwiczą 3 razy tygodniowo (kategorie żak oraz orlik) lub 4 razy (młodzik oraz trampkarz). W przypadku najmłodszych grup skrzatów, treningi odbywaj się 2 razy w tygodniu, a drużyny rozgrywają w weekendy 2 mecze na 4 kolejne tygodnie.


Czy drużyny Akademii grają w turniejach i rozgrywkach?

Oczywiście, choć rozkład liczby meczów ligowych, turniejów i sparingów uzależniony jest od kategorii wiekowej zespołu. Najstarsze drużyny, począwszy od kategorii wiekowej młodzika, a więc U-12, występują w rozgrywkach ligowych pod egidą Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Młodsze drużyny, w głównej mierze rozgrywają mecze sparingowe. Unikamy tworzenia drużyn „turniejowych”, których głównym zajęciem są występy obwoźne w każdym możliwym turnieju w okolicy, choć w ramach urozmaicenia cotygodniowych gier, naszym drużynom również zdarza się wziąć w takich turniejach udział.


W jakich godzinach odbywają się treningi?

Treningi drużyn Akademii odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00.


Czy treningi się odbywają gdy jest zimno lub pada deszcz?

Tak, oczywiście. Tak długo jak nie występuje bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia zawodników (wyładowania atmosferyczne, wichura, powódź itp.), nasi trenerzy są do dyspozycji zawodników i to rodzic decyduje o tym czy dziecko weźmie udział w treningu. Również w okresie zimowym treningi mogą odbywać się na boiskach otwartych, gdyż wychodzimy z założenia, że nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór, a tego typu zajęcia bardzo dobrze wpływają na ogólną odporność zdrowotną zawodników.


Czy wszystkie drużyny trenują w jednakowych warunkach?

Tak, wszystkie nasze drużyny mają zapewnione takie same warunki treningowe. Dodatkowo staramy się wszystkim drużynom zapewnić sprawiedliwy harmonogram treningowy pod kątem liczby dogodnych godzin treningów oraz równy dostęp do boiska pod balonem w okresie zimowym.


W jaki sposób można się dostać do Akademii KS Kabel?

W kategoriach Skrzat, Żak oraz Orlik prowadzimy otwarty nabór w miarę wolnych miejsc i każdy chętny może się zapisać. W starszych drużynach o przyjęciu do drużyny decyduje trener danej drużyny. Nowi zawodnicy polecani są przez Dział Skautingu naszej Akademii, akces może też zgłosić rodzic zawodnika, kontaktując się na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Czy Akademia KS Kabel zatrudnia profesjonalnych trenerów?

Tak, wszyscy nasi trenerzy piłkarscy mają odpowiednie licencje UEFA. Dodatkowo nasz klub zatrudnia liczne grono profesjonalnych trenerów pełnoetatowych, którzy koncentrują się tylko na pracy w naszej Akademii.


 

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/