person_outline
search
Obiekty

Obiekty

Głównym obiektem, na którym trenują drużyny Akademii KS Kabel jest Centrum Sportu Parkowa zlokalizowane w Krakowie przy ul. Parkowej 12a. Jest to nowa nazwa zabytkowego obiektu zwanego dawniej Stadionem Korony, którego historia sięga lat 50-tych ubiegłego wieku i na którym wychowało się wiele pokoleń krakowian. W 2015 roku KS Kabel przejął obiekt od poprzedniego zarządcy w konsekwencji wielu lat zaniedbań, które doprowadziły stadion do stanu ruiny. Obecnie obiekt po wielu latach prac modernizacyjnych został przywrócony do życia i stanowi najlepszą w regionie bazę treningową do szkolenia piłkarskiego dzieci.

O tym jak wielką metamorfozę przeszedł obiekt przy Parkowej najlepiej świadczą zdjęcia stadionu z dnia kiedy KS Kabel przejął nad nim opiekę w zestawieniu ze stanem obecnym. Stare i zniszczone boiska asfaltowe zostały zastąpione nowoczesnymi placami do gry z murawą sztuczną, zrujnowany "okrąglak" zyskał nowe życie i pełni obecnie funkcję punktu gastronomicznego, w którym serwowane są pyszne burgery, a murawa główna została doprowadzona do stanu, którego nie powstydziłyby się kluby z wyższych lig. Odświeżony i uporządkowany został także budynek klubowy. Wszystkie te inwestycje zostały wykonane ze środków własnych klubu bez zaangażowania środków z budżetu miasta Krakowa.

Tak było

Dawny stan obiektów przy u. Parkowej 12a

A tak jest obecnie

Do dyspozycji młodych adeptów futbolu są:

  • pełnowymiarowe boisko główne o nawierzchni z trawy naturalnej,
  • boisko "orlik" z nawierzchnią z trawy sztucznej "Astor Arena" w zimie przykrywane balonem pneumatycznym,
  • boisko "orlik" z nawierzchnią z trawy sztucznej "Autobet Arena",
  • boisko z bandami z nawierzchnią z trawy sztucznej "Actglobal Arena",
  • trzy klatki do gry w Panna Soccer z nawierzchnią z trawy sztucznej,
  • dwa stoły do gry w Teqball.

Dodatkowo w 2023 zakończył się kompleksowy remont zaplecza szatniowego w ramach realizacji zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019, a w roku 2024 wykonana została rewitalizacja obszaru płyty głównej stadionu, wymiana nawierzchni bieżni okalającej boisko oraz instalacja sztucznego oświetlenia boiska głównego.

Stadion znajduje się w Starym Podgórzu, jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Krakowa, w samym centrum miasta. Lokalizacja obiektu jest niewątpliwym atutem tego miejsca. Dojazd nie stanowi bowiem problemu, zarówno dla osób poruszających się komunikacją miejską, jak i dla tych zmotoryzowanych. Do dyspozycji korzystających z obiektu jest obszerny parking znajdujący się przy budynku głównym na terenie ośrodka. Osoby preferujące poruszanie się komunikacją miejską również nie będą miały problemu aby dostać się stadion. Przystanek Korona, który jest ważnym węzłem komunikacyjnym w Krakowie, znajduje się w odległości kilku minut spacerem od obiektu. Aby trafić na stadion należy kierować się na Rynek Podgórski a następie po lewej stronie Kościoła św. Józefa ulicą Parkową do góry. Na obiekt można również dostać się pieszo od strony Alei Powstańców Śląskich. Należy wówczas kierować się ulicą Dembowskiego w stronę, sąsiadującego z ulicą Parkową, Placu Lasoty. Na stadionie znajduje się mnóstwo drzew i zieleni, stadion jest pięknie położony i zbudowany z wykorzystaniem urokliwego kamienia wapiennego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć obiektu.

Galeria zdjęć - przewijaj strzałkami

Boisko główne i panorama miasta w tle.
1 / 9

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/