person_outline
search
O Akademii

O Akademii

Akademia Piłkarska KS Kabel, która została oficjalnie uruchomiona w 2018 roku, szybko stała się najdynamiczniej rozwijającym się ośrodkiem piłkarskiego szkolenia dzieci w Krakowie i prowadzi obecnie 14 drużyn w kategoriach od U-7 do U-17. Wszystkie zespoły swoje treningi odbywają w Centrum Sportu Parkowa na krakowskich Krzemionkach, gdzie mają do dyspozycji znakomitą i ciągle ulepszaną infrastrukturę sportową.

Jeżeli szukasz informacji na temat rekrutacji zawodników, przejdź tutaj.

Koncentrując się na indywidualnym rozwoju dzieci, realizowanym zarówno na boisku jak i poza nim, Akademia KS Kabel zapewnia profesjonalną ścieżkę treningu piłkarskiego dedykowaną utalentowanym, ambitnym i pracowitym zawodnikom, chcącym regularnie podnosić swoje umiejętności. Na każdym kroku wychowankowie Akademii są rozwijani w inteligentnych i samodzielnie myślących graczy, którzy będą potrafili zaadaptować się do szybko zmieniających się wymagań stawianych przez profesjonalny futbol.

Główne cele Akademii KS Kabel:

  • stworzenie rodzinnej atmosfery pomiędzy zawodnikami, rodzicami oraz personelem Akademii,
  • utrzymanie klubowych wartości szkoleniowych oraz filozofii futbolu na każdym etapie szkolenia,
  • inspirowanie zawodników do nieustannego podnoszenia swoich umiejętności oraz samodoskonalenia,
  • maksymalizowanie potencjału każdego zawodnika, zarówno jako gracza, ale też jako osoby,
  • tworzenie najlepszych warunków do piłkarskiego rozwoju dzieci w Krakowie i okolicach,
  • zapewnienie konkretnej i precyzyjnej ścieżki rozwoju dla utalentowanych zawodników.

Ścieżka rozwoju zawodnika Akademii KS Kabel może zostać zobrazowana na przykładzie piramidy. U jej podstaw znajduje się rozwój piłkarstwa „Grassroots” czyli piłkarskie przedszkola oraz ich drużyny reprezentacyjne w kategorii U-7, stanowiące przedsionek Akademii. Na kolejnych piętrach piramidy, w zakresie rozwoju profesjonalnego, znajduje się Akademia Piłkarska KS Kabel szkoląca graczy w kategoriach od U-8 do U-13, a także najstarsza z drużyn młodzieżowych, będąca zapleczem pierwszej drużyny występującej na poziomie seniorskim, drużyna U-15.

Piramida szkolenia Akademii KS Kabel

8 powodów, dla których warto dołączyć do Akademii KS Kabel.

01OBIEKTY TRENINGOWE

Treningi Akademii KS Kabel odbywają się w Centrum Sportu Parkowa. Liczne inwestycje infrastrukturalne, które zostały poczynione w ostatnich latach powodują, iż jest to najlepszy i najbardziej rozbudowany obiekt tego typu pod kątem szkolenia dzieci w regionie. Do dyspozycji adeptów futbolu są:
• pełnowymiarowe boisko główne o nawierzchni z trawy naturalnej,
• boisko "orlik" z nawierzchnią z trawy sztucznej "Astor Arena" w zimie przykrywane balonem pneumatycznym,
• boisko "orlik" z nawierzchnią z trawy sztucznej "Autobet Arena",
• boisko z bandami z nawierzchnią z trawy sztucznej "Actblobal Arena",
• trzy klatki do gry w Panna Soccer z nawierzchnią z trawy sztucznej,
• dwa stoły do gry w Teqball.
Dodatkowo w najbliższych miesiącach rozpocznie się kompleksowy remont zaplecza szatniowego w ramach realizacji zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019. Obiekt znajduje się w centrum miasta i jest bardzo dobrze skomunikowany. Do tego dużo zieleni, piękne i urokliwe otoczenie, darmowy parking... Zresztą, podobno jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, więc zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszego obiektu tutaj.

02LICZEBNOŚĆ GRUP

Grupy treningowe w Akademii KS Kabel liczą zazwyczaj nie więcej niż 16 zawodników w żakach, 20 zawodników w orlikach i 24 zawodników w młodzikach i są tak skonstruowane, aby poprzez możliwość wystawienia drużyn A i B w każdym okresie cyklu szkoleniowego zapewnić regularną grę w meczach oraz turniejach wszystkim zawodnikom z grupy. Liczebność grup treningowych oraz liczba przypadających trenerów na zawodnika jest naszym rygorystycznym wymogiem (nie więcej niż 12 zawodników na trenera).

03POZYTYWNA SELEKCJA GRACZY

Dzięki selekcji w grupach treningowych jest wysoki poziom sportowy zawodników co przekłada się na wysoką intensywność treningu, a także tworzy wymagające środowisko stymulując do rozwoju umiejętności graczy i stanowiąc dodatkowy bodziec motywujący do pracy. A dlaczego jest to pozytywna selekcja? Gdyż na początkowym etapie szkolenia w KS Kabel jest miejsce dla każdego zawodnika i poprzez tworzenie grup na różnych poziomach zaawansowania, klub jest w stanie stworzyć optymalne warunki do rozwoju dla wszystkich swoich graczy.

04MECZE I TURNIEJE

Duża liczba meczów sparingowych oraz turniejów rozgrywanych zazwyczaj na 2 drużyny, w niemal każdy weekend, gwarantuje częste okazje do rywalizacji i regularnego podnoszenia swoich umiejętności, a także zapewnia rywalizację w jednakowym wymiarze czasowym dla wszystkich zawodników w grupie.

05NOWE TECHNOLOGIE

KS Kabel posiada na wyposażeniu nowoczesne kamery oparte o sztuczną inteligencję, które samodzielnie nagrywają mecze oraz rozpoznają zdarzenia meczowe. W ten sposób trenerzy, zawodnicy oraz rodzice mają możliwość dokonania analizy rozgrywanych spotkań, korekty błędów, a w starszych rocznikach też nauki taktyki. Dodatkowo jest to oczywiście też sposób na archiwizowanie pięknych akcji, bramek i interwencji oraz znakomita pamiątka. W procesie szkoleniowym wykorzystywany jest też rozbudowany system do zarządzania klubem, za pośrednictwem którego odbywa się komunikacja na linii klub - rodzice. Więcej informacji o wykorzystywanych przez klub technologiach można znaleźć pod linkami: VEO oraz ProTrainUp.

06PÓŁKOLONIE I OBOZY

Półkolonie oraz obozy sportowe są integralną częścią procesu szkolenia, a także dobrą okazją do integracji. Zawodnicy mają tam możliwość intensywnego doskonalenia swoich umiejętności piłkarskich, jak również rozwijania innych cech pozasportowych.

07WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Istotnym elementem szkolenia jest współpraca z rodzicami i zwiększanie ich świadomości. Bo świadomy rodzic to nieocenione wsparcie dla trenerów oraz zawodników w procesie szkoleniowym.

08PROGRAM SZKOLENIA

Zaplanowany, usystematyzowany i ujednolicony program szkolenia zapewnia kompleksowość procesu i eliminuje przypadkowe oraz chaotyczne działanie. Zapewniona jest kontynuacja szkolenia według jednolitej filozofii, a trenerzy realizują spójny cykl zamiast pracować każdy według własnego uznania.

Więcej informacji na temat naboru zawodników do Akademii KS Kabel, znajdziesz w zakładce NABÓR.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/