person_outline
search
Certyfikacja PZPN

Certyfikacja PZPN

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to unikatowy projekt kierowany do organizacji zajmujących się szkoleniem dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego główną ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi adeptami futbolu, ciągłe weryfikowanie poziomu prowadzonego szkolenia oraz zapewnienie wsparcia merytorycznego dla podmiotów biorących udział w programie.

Przyznanie szkółce lub akademii piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech możliwych poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez dany podmiot szeregu kryteriów i stanowi gwarancję odpowiedniej jakości szkolenia. Kluby, które zostały w ten sposób wyróżnione przez Polski Związek Piłki Nożnej zaliczają się do elitarnego grona szkółek i akademii, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Cele i założenia Programu Certyfikacji PZPN

Podstawowym założeniem Programu Certyfikacji PZPN jest podniesienie oraz ujednolicenie poziomu szkolenia piłkarskiego. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice dzieci grających w piłkę nożną otrzymują gwarancję, że certyfikowany klub piłkarski jest bezpieczny, spełnia wysokie standardy szkoleniowe, a jego sztab szkoleniowy ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia graczy.

Kryteria Certyfikacji

Kryteria, które musi spełnić klub, aby otrzymać certyfikat dotyczą pięciu najważniejszych obszarów z działalności każdej szkółki czy akademii piłkarskiej:

  • kwalifikacje trenerów,
  • liczba zawodników przypadająca na jednego trenera,
  • infrastruktura sportowa,
  • program szkoleniowy,
  • wymagania formalno-prawne.

Polski Związek Piłki Nożnej nadaje certyfikaty z kategorii Elite na trzech poziomach:

  • CERTYFIKAT BRĄZOWY - oznaczany jest brązową gwiazdką. Beneficjentami tego certyfikatu są akademie i szkółki piłkarskie, które spełniają najbardziej podstawowe kryteria dotyczące liczby zespołów, kwalifikacji sztabu trenerskiego, oraz programu szkoleniowego,
  • CERTYFIKAT SREBRNY - oznaczony srebrną gwiazdką. Beneficjentami tego certyfikatu są podmioty szkoleniowe, które są skoncentrowane na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika, prowadzone przez trenera z licencją trenerską minimum UEFA B, w grupach które liczą maksymalnie 14 osób na jednego trenera,
  • CERTYFIKAT ZŁOTY - oznaczony jest gwiazdką złotą. Beneficjentami tego certyfikatu są akademie i szkółki piłkarskie, które zapewniają w pełni profesjonalne szkolenie graczy, zajęcia prowadzone są przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą, a grupy liczą maksymalnie 12 osób na jednego trenera.

Klub Sportowy Kabel Kraków Sp. z o.o. uczestniczy w Programie Certyfikacji PZPN od samego startu Programu w 2019 roku. Wysoki poziom prowadzonego przez klub szkolenia został potwierdzony uzyskaniem certyfikatu na złotym, a więc najwyższym dostępnym poziomie. W czasie uczestnictwa w Programie, klub jest na bieżąco monitorowany i audytowany przez przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystkie dotychczasowe kontrole przedstawicieli PZPN w zakresie obszarów merytorycznych zakończyły się wynikiem pozytywnym.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania Programu Certyfikacji PZPN? Posłuchaj audycji radia Weszło FM, w której Maciej Ziemba - Prezes KS Kabel Kraków, jako reprezentant środowiska certyfikowanych klubów piłkarskich, uczestniczył w debacie z przedstawicielem PZPN panią Magdaleną Urbańską piastującą stanowisko Dyrektora Departamentu Grassroots PZPN.

 

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/