person_outline
search
U17 przypieczętowują awans!

U17 przypieczętowują awans!

Po ostatniej wygranej 3-0 ze Skawinką Skawina, juniorzy pod wodzą trenera Bartłomieja Janeczka, zmierzyli się z Krakusem Swoszowice w ramach 11. kolejki II Ligi Okręgowej. Spotkanie dało kolejne powody do radości, ponieważ Kabel odniósł zwycięstwo 5-2 i dopisał trzy cenne punkty w ligowej tabeli. Tym samym Kablarze awansowali na wyższy szczebel rozgrywkowy!

Krakus Swoszowice to drużyna, która w tym sezonie jest praktycznie od początku w środku tabeli. Z drugiej strony podopieczni trenera Bartłomieja Janeczka starają się o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. Dlatego goście byli zainteresowani tylko pełną pulą punktów i zrealizowali założony cel. Nie było łatwo, ale Kablarze grali do końca i awansowali.

Kablarze, jako oczywisty faworyt tego starcia nieoczekiwanie w 23. remisował 1:1. Były to trudne chwile dla gości, ale potem wrócili już na właściwe tory i zdołali strzelić bardzo ważnego gola jeszcze przed zejściem do szatni. Jego autorem został Jakub Kuc.

Po zmianie stron wynik z pierwszej części gry utrzymywał się aż do 71. minuty. Zawodnicy z Parkowej odczuwali cały czas większą presję, ponieważ tylko trzy punkty dawały im awans, a wynik był na styku. Niestety na domiar złego Kablarze stracili bramkę na 2-2 w 71. minucie. Jak się finalnie okazało, był to punkt kulminacyjny. Podopieczni Bartłomieja Janeczka momentalnie wzięli się za odrabianie strat. Już minutę później wygrywali 3-2, by ostatecznie zwyciężyć 5-2.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się ponownie Jakub Kuc oraz Maksymilian Kula i Daniel Kusz.

Kabel Kraków pokazał charakter, ponieważ zawodnicy walczyli do końca. Pomimo tego, że w 71. minucie remisowali 2-2, finalnie zwyciężyli i to aż trzema bramkami różnicy. Był to mecz o awans, gdzie tylko trzy punkty zapewniały promocję na wyższy szczebel. Dla piłkarzy więc ogromne gratulacje! 

Krakus Swoszowice 2-5 Kabel Kraków

Skład Kabla: Karol Urban - Szymon Jędrszczyk, Mateusz Chromicz, Jakub Kuc, Oskar Domanus (kapitan), Jakub Macuga, Artur Mrzygłód, Aleksander Stelmach, Filip Zięba, Bartosz Zapała, Dawid Pałka oraz Daniel Kusz, Szymon Forystek, Maksymilian Kula i Tomasz Wolski.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/