person_outline
search
Trampkarze młodsi mistrzami ligi

Wygrana 3:1 nad Victorią Kraków sprawiła, że zawodnicy z drużyny U14 Kabla Kraków na kolejkę przed końcem sezonu zapewnili sobie pierwsze miejsce w lidze. Biało-niebiescy wyprzedzają bowiem o 3 oczka SP Borek Kraków, z którym wygrali oba bezpośrednie mecze.

Obie ekipy postawiły w tym meczu na dynamiczną, ofensywną grę. Nie brakowało wobec tego okazji, a zarówno jeden, jak i drugi bramkarz, mieli sporo pracy. Nic dziwnego, że już w pierwszym kwadransie zobaczyliśmy otwarcie wyniku. W 15. minucie spotkania swoją okazję wykorzystał Eryk Koźmik i to on zapewnił drużynie prowadzenie. Na tym podopieczni Bartłomieja Janeczka nie zamierzali poprzestawać. W miarę upływu czasu konsekwentna gra przyniosła wymierne skutki - Kablarze drugi raz tego dnia pokonali bramkarza rywali i byli oni już o dwa gole lepsi od konkurentów. Taki wynik utrzymał się też do przerwy, ale po zmianie stron Victoria zaczęła poczynać sobie coraz odważniej i bez wątpienia chciała wrócić do gry. W 47. minucie goście zdobyli zresztą kontaktowego gola i finalny rezultat tej batalii wciąż był sprawą otwartą. Drużyna przyjezdna miała jednak problemy z ponownym pokonaniem golkipera Kabla, w czym nie pomagała nie najlepsza skuteczność. Gospodarze natomiast realizowali w dalszym ciągu założenia taktyczne i trzymali korzystny wynik. W ostatniej minucie Kablarze postawili kropkę nad i - sytuację bramkową na gola zamienił Artur Mrzygłód i mecz skończył się rezultatem 3:1.

Kabel, choć jest już pewny mistrzostwa ligi, ma do rozegrania jeszcze jeden mecz. Nasi zawodnicy 20 listopada zagrają u siebie z Grębałowianką Kraków i w ten sposób zamkną sezon jesienny. Wiosną zaś trampkarze młodsi będą rywalizować w I Lidze Okręgowej.

Bramki dla Kabla:

15' Eryk Koźmik 1:0
28' Oskar Domanus 2:0
80' Artur Mrzygłód 3:1

Skład Kabla: Dawid Broniewski, Filip Zięba, Rafał Oczkowicz, Eryk Koźmik, Aleksander Stelmach, Maksymilian Kowalczyk, Oskar Domanus, Przemysław Pacuła, Artur Mrzygłód, Dawid Pałka, Mateusz Turczyński; w składzie również: Tomasz Wolski, Alan Duszek, Bruno Kiełkowski; trener: Bartłomiej Janeczek