person_outline
search
Kolejne doświadczenie za zespołem U12 (D2). Clepardia pokazała, na co ją stać

Kolejne doświadczenie za zespołem U12 (D2). Clepardia pokazała, na co ją stać

Wyjazd na Clepardię nie był najprzyjemniejszą częścią sezonu dla zespołu trenera Matusza Kosturkiewicza, jednak na pewno był lekcją. Łatwo się mówi, kiedy to nie ty przegrasz, prawda? Ale trzeba też pamiętać, że jeśli nie umiesz przegrywać, nigdy nie nauczysz się wygrywać. Porażka to część gry, choć często bolesna.

Clepardia rozpoczęła z wysokiego C i wysokim pressingiem, który na samym początku nie przynosił rezultatów. Warunki pogodowe były takie jak w innych spotkaniach drużyn młodzieżowych Kabla, czyli po prostu: obfite opady i grząska murawa. Kabel już w 5 minucie stracił gola, co trochę podcięło skrzydła drużynie. Clepardia - oprócz wysokiego pressingu - miała jeszcze jeden sposób na rozwiązywanie boiskowych sytuacji. Zawodnicy obrony i środka pola zagrywali piłki za plecy obrońców Kabla, by skrzydłowi i napastnicy mogli znaleźć się blisko bramki przeciwników. I to działało. Kabel próbował przedostać się pod pole karne Clepardii, ale niemal każda akcja była przerywana przez blok defensywny i prowadziła do mniej lub bardziej groźnej kontry. Jeszcze przed przerwą zawodnicy gospodarzy zadali Kablowi dwa szybkie ciosy, odpowiednio w 26 i 27 minucie i na przerwę schodzili z przewagą trzech bramek.

Początek drugiej odsłony meczu również układał się po myśli Clepardii. W 31 i 33 minucie padły kolejne gole, a Kablowi trudno było pozbierać się po tak szybko straconych bramkach. Wprawdzie Mikołaj Eret zdobył bramkę dla Kabla w 46 minucie meczu, ale to było zdecydowanie za mało. Dobrze dysponowani gracze Clepardii odpowiedzieli tym samym, zdobywając jeszcze dwa gole i w spokojny sposób prowadzili grę. 

Porażka trudna do przełknięcia. Mimo to niezbędna, by zrobić krok do przodu.

Clepardia 7:1  Kabel II

Skład Kabla: Piotr Charczyński - Mikołaj Eret, Patryk Grudzień, Filip Kałat, Krzysztof Kowalski, Małgorzata Kruczek, Patryk Musiał, Krystian Śledź (kapitan) i Miłosław Warzecha oraz Mateusz Bodek, Jak Buksiński, Ksawery Dąbrowski, Aleksander Gronuś, Rafał Krupa i Witold Pietrzyk.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/