person_outline
search
Festiwal przy Parkowej. Młodzik starszy (D1) wysoko wygrywa z Jadwigą Kraków

Festiwal przy Parkowej. Młodzik starszy (D1) wysoko wygrywa z Jadwigą Kraków

W meczu 13. kolejki II Ligi Okręgowej Młodzika (D1) Kabel w zdecydowany sposób wygrał z Jadwigą Kraków, nie dając przyjezdnym szans na choćby gola honorowego. Był to przedostatni mecz rundy jesiennej. Dzięki zwycięstwu zespół z Parkowej lideruje w tabeli swojej ligi.

Od samego początku spotkanie układało się po myśli młodych Kablarzy, którzy bardzo szybko rozpoczęli zdobywanie bramek. Stanisław Galas zaliczył trafienie w 4 i w 6 minucie, czym pozbawił Jadwigę szans na dobre rozpoczęcie meczu. Następnie Kabel dokładał kolejne trafienia, schodząc na przerwę z przewagą dziewięciu bramek. Zespół trenera Marcina Gagata w pełni kontrolował całą pierwsza połowę. Nawet jeśli Jadwiga odważyła się zapuścić na połowę Kabla, to ich strzały były niecelne lub skutecznie blokowane przez defensywę. Pierwsza odsłona pokazała zgromadzonym kibicom, że Kablarze nie przypadkiem znajdują się na czele tabeli II Ligi Okręgowej.

W drugiej połowie przebieg gry był podobny. Kabel ani na moment nie spuścił z tonu i nieustannie budował ataki, oddawał strzały, tworzył zagrożenie - jednym słowem - naciskał. Bramkarz Jadwigi miał sporo pracy, swoją drogą, bardzo trudnej pracy i do tego niewdzięcznej. Zawodnicy Kabla czuli się w tamten dzień znakomicie i niewiele robili sobie z asysty przeciwników, których albo szybko ogrywali sprytnym dryblingiem lub w małych grach.

Tego popołudnia Kabel był zdecydowanie lepszym zespołem i nie dał przyjezdnym najmniejszych szans na dobry wynik. 

Kabel 15:0 Jadwiga

Skład Kabla: Mateusz Błaszczyk - Stanisław Galas, Olaf Grabowski, Wojciech Knop, Oskar Lasek, Szymon Leśniak, Tomasz Pięta, Antoni Śliwa i Emil Szymoniak (kapitan) oraz Adam Pająk, Patryk Podmokły, Julian Rolek i Szymon Sekunda.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/