person_outline
search
Modlniczka tym razem za mocna

Młodzicy przystępowali do tego meczu tydzień po zremisowanym starciu 2-2 z Rabą Dobczyce. W 13. kolejce sezonu Ligi Makroregionalnej, drużyna U13 prowadzona przez trenera Kamila Norka tym razem musiała uznać wyższość rywala z Modlnicy, który jest liderem w obecnych rozgrywkach.

Kabel miał teraz mierzyć się z ekipą, która tak naprawdę zapewniła już sobie pierwsze miejsce w tabeli, a co za tym idzie - awans na wyższy szczebel. Poprzednie starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem 2-2. Modlniczka przystępowała do tego meczu po siedmiu wygranych z rzędu. Natomiast Kabel był po remisie z Rabą. Faworyt tego spotkania był dość oczywisty i nie zawiódł. Zgarnął pełną pulę dość pewnie.

Obydwie połowy należały do gospodarzy. Pierwsza wygrana 4-0 oraz druga tak samo. Finalnie przełożyło się to na wynik 8-0. Gospodarze w tym sezonie faktycznie dominują w lidze i widać, że są mocnym zespołem. Kabel się starał, ale nie mógł znaleźć sposobu, by umieścić piłkę w siatce przeciwnika. Pierwsze minuty meczu tak naprawdę należały do Kablarzy. Trochę zabrakło skuteczności, a to oni otwarli by wynik zawodów.

Potem zespół z Modlnicy wykorzystał niefrasobliwość w obronie gości i to gospodarze wyszli na prowadzenie, dodając sobie wiatru w żagle. Przed przerwą po prostu grali wysokim pressingiem i wykorzystywali błędy rywala. Tak padły praktycznie wszystkie gole w pierwszej części gry.

Po zmianie stron drużyna Sportowca już tworzyła akcje i zdobywała bramki z gry. Kabel miał jedną groźną sytuację, ale zabrakło w niej troszkę szczęścia. W 74 minucie został ustalony wynik meczu. Teraz tylko wyciągnąć odpowiednie wniosku i zmierzać dalej do przodu. Ostatni mecz to bezpośredni pojedynek ze Staniątkami, który będzie decydować o tym, kto zostanie wicemistrzem Ligi Okręgowej.

Sportowiec Modlniczka 8:0 Kabel Kraków

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Tomasz Białek, Szymon Tylek (kapitan), Michał Marszalik, Michał Malisiewicz, Teodor Kotuszko, Jakub Tybuszewski, Antoni Mrzygłód, Illya Yakubov oraz Igor Szymik, Nikodem Goch, Miłosław Warzecha i Jan Baran.