person_outline
search
U13 z wygraną na koniec sezonu

U13 z wygraną na koniec sezonu

Młodzicy przystępowali do tego meczu tydzień po przegranym starciu 0-8 ze Sportowcem Modlnica. W 14. kolejce sezonu Ligi Makroregionalnej, drużyna U13 prowadzona przez trenera Kamila Norka tym razem odniosła zwycięstwo, wygrywając 4-2 ze Szkołą Futbolu Staniątki. Kablarze kończą zatem zmagania jako wicemistrzowie.

Kabel miał teraz mierzyć się z ekipą, która również walczyła o wicemistrzostwo ligi. Szykował nam się więc pojedynek bezpośredni. Kablarzom wystarczył remis, żeby utrzymać swoją drugą pozycję w lidze. Zespół z Parkowej spisał się na medal i wygrał ten mecz 4-2, utrzymując drugą lokatę. Finalnie Staniątki zakończyły sezon na ostatnim stopniu podium, z deficytem pięciu punktów do Kabla.

Obydwie połowy należały do gospodarzy. Pierwsza wygrana 2-1 oraz druga tak samo. Finalnie przełożyło się to na wynik 4-2. Poprzednie starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem 6-5 dla podopiecznych trenera Kamila Norka. Jak widać zawody pomiędzy tymi zespołami zawsze są zacięte i pada w nich dużo goli z obu stron.

W 10. minucie otworzył nam się worek z bramkami. Najpierw na prowadzenie wyszedł Kabel za sprawą Tomasza Białka, a po chwili gola strzelili goście. Przewagę przed zmianą stron mieli cały czas goście. Napierali na bramkę rywala, ale brakowało trochę skuteczności, by jeszcze częściej pokonać bramkarza Staniątek. Udało się w końcu w 30. minucie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Tomasz Białek i tym samym zaliczył dublet w pierwszej połowie.

Po zmianie stron Kabel momentalnie podwyższył prowadzenie. W 42. minucie bramkę zdobył kapitan Kablarzy Szymon Tylek. Była to akcja po stałym fragmencie gry. Nie trzeba było wiele czekać, by znów goście odpowiedzieli. Strzelili bramkę kontaktową i w 48. minucie było 3-2 dla ekipy z Parkowej. Wynik ustalił w 72. minucie Antoni Mrzygłód, który popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego.

Kabel Kraków 4:2 Szkoła Futbolu Staniątki

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Tomasz Białek, Szymon Tylek (kapitan), Michał Marszalik, Michał Malisiewicz, Teodor Kotuszko, Miłosław Warzecha, Antoni Mrzygłód, Illya Yakubov oraz Igor Szymik, Nikodem Goch, Jakub Tybuszewski i Antoni Pleskacz.

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/