person_outline
search
U15 rozpoczyna sezon od wygranej

Zawodnicy trenera Marcina Gagata weszli w ligę z trzema punktami, pokonując 2:1 Słowik Olkusz  w 1. kolejce Ligi Okręgowej Trampkarzy.

Kabel dobrze wszedł w spotkanie, bowiem w 13. minucie wynik otworzył Aleks Meus, pewnie wykorzystując rzut karny. Kablarze napierali dalej i to popłaciło, ponieważ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. Tym samym gospodarze po kwadransie gry prowadzili już 2:0. Do końca pierwszej połowy jedni i drudzy mieli jeszcze okazje podbramkowe, ale żadne z nich nie była dość klarowne i niebezpieczne, by mówić o następnych golach.

Po zmianie stron przewaga optyczna Kabla nieco powiększyła się w stosunku do pierwszej połowy. Podopieczni Marcina Gagata przeprowadzali kolejne ataki, lecz niestety brakowało skuteczności. Goście też mieli swoje szanse. Potrafili jedną wykorzystać i zamienić na kontaktową bramkę. W 72. minucie Kabel wygrał już tylko 2:1, ale dowiózł zwycięstwo do końca.

Brawo dla całej drużyny i trenera. W zeszłym sezonie Trampkarze walczyli o utrzymanie. Mamy nadzieję, że zwycięstwo ze Słowikiem Olkusz to dobry prognostyk i w tym sezonie Kabel pokusi się o coś więcej.

Kabel Kraków 2-1 Słowik Olkusz

Skład Kabla: Oliwier Janda - Antoni Bednarek, Iwo Gaszyński, Stanisław Galas (kapitan), Bruno Kiełkowski, Andrii Krupovych, Aleks Meus, Adam Pająk, Tomasz Pięta, Arkadiusz Pitala, Emil Szymoniak oraz Rafał Duszek, Xawery Dyląg, Maks Majewski, Szymon Pęski i Antoni Śliwa.