person_outline
search
Wieczysta mocniejsza od gospodarzy

Wieczysta mocniejsza od gospodarzy

Trampkarze nie zdołali zdobyć punktów w drugim meczu Ligii Makroregionalnej. Goście z Wieczystej okazali się silniejsi w tym spotkaniu i zasłużenie wygrali 4:1. 

Kablarze przystępowali do meczu po skromnej wygranej z początku tygodnia ze Słowikiem. Z kolei Wieczysta w pierwszej kolejce pokonała ekipę z Myślenic aż 4:0.

Na pierwsze bramki nie trzeba było długo czekać. Odważnie ruszyli goście na bramkę strzeżoną przez Oliwera Jandę. Już w 3. minucie padła pierwsza bramka po przeprowadzonej akcji prawą stroną. Bramkarz Kabla zdecydowanie nie nudził się w pierwszych minutach i kilkukrotnie musiał się wykazać, żeby zapobiec utracie więcej bramek. Rozpędzeni przyjezdni podwyższyli już w 10. minucie. Chwilę później po drugiej stronie boiska na szarżę w pole karne zdecydował się kapitan Stanisław Galas. Odważne wejście się opłaciło, czego skutkiem był wywalczony rzut karny. Staszek wziął na siebie  odpowiedzialność i umieścił piłkę w siatce. Nadzieje na wyrównanie w tym spotkaniu poległy, kiedy Wieczysta podwyższyła kolejno w 21 i 31 minucie meczu.

Druga połowa przyniosła odmienny obraz meczu. Kabel więcej utrzymywał się przy piłce i pojawiło się kilka groźnych okazji pod bramką Wieczystej. Mimo że zawodnicy ubrani na czarno wciąż przedostawali się pod pole karne i oddawali kolejne uderzenia, nie byli w stanie pokonać już Jandy. Ta część gry zakończyła się bezbramkowym remisem, przez co rezultat końcowy utrzymał się na 1:4.

Trener Marcin Gagat po meczu docenił reakcję swoich podopiecznych na utratę kilku bramek w pierwszej połowie. Młodzi zawodnicy Kabla na przekór niekorzystnemu wynikowi, postawili poprzeczkę wyżej rywalom, których kadra składała się w większości z zawodników urodzonych w 2009 r.

Kabel Kraków 1-4 Wieczysta Kraków

Skład Kabla: Oliwier Janda - Antoni Bednarek, Iwo Gaszyński, Stanisław Galas (kapitan), Bruno Kiełkowski, Andrii Krupovych, Aleks Meus, Adam Pająk, Tomasz Pięta, Arkadiusz Pitala, Emil Szymoniak, Krzysztof Fiołek, Rafał Duszek, Xawery Dyląg, Antoni Śliwa oraz Mateusz Kozioł. 

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/