person_outline
search
U12 znów wysoko wygrywa!

U12 znów wysoko wygrywa!

W drugim spotkaniu II Ligi Okręgowej młodzicy Kabla w roli gospodarzy podejmowali Bieżanowiankę. Kolejne wysokie zwycięstwo dało po tej kolejce fotel lidera. 

Podopieczni Bartłomieja Zasadniego w pierwszej kolejce gładko wygrali ze Świtem Krzeszowice. Bieżanowianka musiała uznać wyższość Krakusa na inaugurację sezonu. 

Nie tak wyobrażali sobie początek spotkania "Kablarze". Wysoki pressing Bieżanowianki sprawiał problemy. Przekonali się dobitnie w 8. minucie i po silnym uderzeniu pod poprzeczkę bramkarz Kabla musiał pierwszy raz wyciągać piłkę z siatki. Goście lepiej weszli w to spotkanie i częściej atakowali. Fala wznosząca przyjezdnych nie trwała długo, ponieważ już kilka minut później Szymon Śmiałek doprowadził do wyrównania. Trafienie otworzyło worek z bramkami gospodarzy. W pamięci widzów zapadła na pewno kolejna bramka autorstwa Aleksandra Stanka. Olek wywalczył futbolówkę w środku pola i później wykorzystując miejsce na wprost pola karnego, przymierzył i mocno uderzona piłka po dwóch odbiciach ziemia-poprzeczka wpadła do bramki. W tej połowie trafienie dołożył jeszcze Alex Ciesielski. Formacja obronna nie dopuściła do utraty bramki. 

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali bramkę rywali i starali się wciąż wysoko odbierać piłkę. Błąd przy wyprowadzeniu wykorzystał znów Olek, tym razem Kuliś. Drugą bramkę zdobył już chwilę później. Bieżanowianka jak w pierwszej, tak i w tej połowie była w stanie zdobyć jedną bramkę. Wykorzystując warunki fizyczne i szybkość swojego napastnika zmniejszyli różnicę zdobytych goli. Kropkę nad i postawił w tym meczu niezawodny Alex Ciesielski, który w swoim stylu wywiódł w pole dwóch rywali i posłał piłkę nad bramkarzem. 

Drużyna U12 jak dotąd czuje się bardzo pewnie w swojej lidze i z 6. punktami przewodzi w tabeli. 

Kabel II Kraków 6 - 2 Bieżanowianka Kraków

Skład Kabla: Artur Król - Wojciech Walczak (kapitan), Igor Niedzielski, Aleksander Stanek, Stanisław Jasek, Szymon Śmiałek, Aleksander Kuliś, Alex Ciesielski, Mateusz Dąbrowski, Jakub Kuraś, Jacek Pająk oraz  Kacper Zięba

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/