person_outline
search
Jak na lidera przystało!

Podopieczni Kamila Norka idą jak burza w swojej lidze i notują już czwarte zwycięstwo z rzędu. W 4. kolejce Ligi Makroregionalnej Młodzicy Starsi wysoko wygrali na wyjeździe z Clepardią Kraków.

Kabel Kraków od początku spotkania kreował sobie więcej sytuacji. Z drugiej strony grząskie boisko nie pomagało zawodnikom w finalizacji akcji. Mimo większej ilości prób po stronie "Kablarzy" na prowadzenie w 15. minucie wyszła Clepardia. Zawodnik ofensywy gospodarzy złamał do środka i uderzył nie do obrony. Zdobyta bramka dodała im sił i od tamtego wydarzenia chętniej napierali na bramkę chronioną przez Michała Tomczyka. Kabel wciąż szukał swoich szans, ale kilka oddanych strzałów w tej połowie nie trafiło już do siatki i to Clepardia prowadziła do przerwy.

Tydzień wcześniej Młodzicy potrafili odwrócić losy spotkania, a rezultat wynosił już 0:2 dla Karpat. Zespół U13 znów pokazał, że niekorzystny wynik nie jest dla nich przeszkodą. Od samego początku drugiej części gry pokazali swoją wyjątkową formę w tej rundzie wiosennej. Wynik wyrównał Illya Yakubov, który pokonał bramkarza w 44. minucie strzałem tuż przy słupku. W sukurs poszedł Tomek Białek i już chwilę później wyprowadził KS Kabel na prowadzenie. Zawodnicy w niebieskich koszulkach zepchnęli gospodarzy do niskiej defensywy i z odwagą przeprowadzali ofensywne akcje. Przyniosło to kolejne bramki, a pokaz siły "Kablarzy" przyniósł wysoki wynik 1:5. Tomek dołożył jeszcze jednego gola, a swoje trafienia zanotowali również Patryk Grudzień i Jakub Tybuszewski.

Clepardia Kraków 1:5 Kabel Kraków

Skład Kabla: Michał Tomczyk - Teodor Kotuszko, Antoni Mrzygłód (kapitan), Michał Malisiewicz, Michał Marszalik, Tomasz Białek, Nikodem Goch, Illya Yakubov, Jakub Tybuszewski, Mikołaj Eret, Patryk Grudzień, Rafał Krupa, Tomasz Łukasik