person_outline
search
Druga mocniejsza od trzeciej

Druga mocniejsza od trzeciej

W starciu drugiej drużyny trampkarzy Kabla Kraków z trzecią ekipą Pogoni Kraków mocniejsza okazała się druga drużyna Kabla, która pewnie pokonała grających w roli gospodarzy zawodników ze Skotnik w stosunku 7-1. Finalnie zwycięstwo okazało się jeszcze bardziej okazałe, gdyż Wydział Gier zweryfikował wynik tego spotkania jako walkower 7-0.

Dla Pogoni był to pierwszy mecz sezonu, gdyż drużyna została dokooptowana do ligi w ostatniej chwili. Kabel przystępował do rywalizacji po wysokiej wygranej z Kmitą Zabierzów. Dla Kablarzy sporym problemem był fakt, że termin meczu w Skotnikach pokrywał się z meczem pierwszej drużyny w Pcimiu, więc trzeba było tak rozdzielić kadrę, żeby rozegrać oba mecze. Finalnie Kabel przystąpił do gry bez zawodników rezerwowych z nominalnym bramkarzem w polu.

Mimo tych trudności, nie stanowiło to przeszkody by wyraźnie pokonać gospodarzy. Co więcej, pierwszego gola spotkania, po rzucie rożnym zdobył właśnie bramkarz czyli Maks Baś. Później strzelali też inni, Maks dołożył jeszcze jedną bramkę, całkiem nieźle jak na gracza na co dzień stojącego między słupkami. Finalnie wszystkie te osiągnięcia okazały się nie mieć większego znaczenia. Pogoń wystawiła do gry dwóch nieuprawnionych zawodników i Wydział Gier przyznał walkowera na korzyść Kabla.

Pogoń III Kraków 0:7 Kabel II Kraków

Skład Kabla: Maciej Kędzierski - Stanisław Galas, Mateusz Błaszczyk, Julian Rolek, Patryk Podmokły, Andrii Krupovych, Grzegorz Bąkowski, Kyrylo Indin, Bartosz Zapała, Bruno Kiełkowski (kapitan).

Złoty certyfikat PZPN dla KS Kabel Kraków

Złoty certyfikat KS Kabel

Informujemy, iż Akademia KS Kabel Kraków posiada złoty certyfikat w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Oznacza to, iż spełnia ona wszystkie wymogi formalne i regulaminowe w kwestii szkolenia piłkarskiego dzieci, na najwyższym możliwym poziomie.

Certyfikat został przyznany od 1 stycznia 2024 i obowiązuje do końca 2024 roku.

 

Projekt dofinansowany

Kraków


Projekt "Certyfikowana Akademia KS Kabel Kraków" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

https://www.krakow.pl/sport/
https://zis.krakow.pl/